Tipy pro klienty

Tipy pro klienty jsou pouze informačního charakteru.  Nenahrazují v případě potřeby konzultaci s lékařem. My s lékaři spolupracujeme a klienty v případě potřeby za lékaři posíláme. 

Zarůstající nehet

Zarostlý nehet bolí. Pro začátek pomůže, odtažení valu pomocí tejpu. Nenoste těsnou obuv, nebo těsné ponožky. Místo dezinfikujte třeba betadinem.

Jak vzniká tento problém? Nejčastější je špatné zastřižení nehtu při pedikúře. Dále mohou být příčinou otoky nohou. Vedlejší účinky léků. Genetické přepoklady. Exostóza (výrůstek na kosti). Nadváha, nebo dlouhé stání.

Nejlepší je však dostavit se k nám a specialisté pomocí sterilních nástrojů zarlstající část nehtu odstraní a aplikují nehtové rovnátko.

Akné / beďary / ucpané póry

Základní doporučení, používejte každý den čistý ručník. Perte pravidelně povlečení. Dbejte na zdravé stravování, správné doplňky stravy také pomohou.

Beďary v dospělosti nebo v pubertě. Vždycky je to nepříjemné. Základním doporučením je konzultace se specialistou. Můžete i konzultovat z pohodlí domova pomocí video konzultace, nebo přijít k nám na provozovnu. Pro objednání klikněte na tlačítko níže. Služba se jmenuje „Skin fitness plán.“

Bolest paty

Bolest paty je nepříjemná a je schopná člověka téměř ochromit. Je důležité se problematice začít věnovat včas, aby člověk nedošel do fáze, kdy začně bolesti uhýbat. Změníte styl chůze, protože se budete chtít vyhnout bolesti a problém je na světě.

Rychlá pomoc jsou vložky do bot s cílenou podporou paty, které můžete zakoupit na našem e-shopu. Ale doporučuje cílené vyšetření nohodu na počítači. Základem je protahování chodidel, zdní strany nohou třeba na schodech, cvičení například pomocí pomůcek foam roller, nebo propriofoot.

Kuří oko / bolí jako čert

Kuří oko – bolest na plosce nohy, nebo na prstech, jindy v meziprstí. Kuří oko vzniká na základě dlouhodobého vnějšího na pokožku a v důsledku tlaku na kost. V případě příliš velikého tlaku najedou vzniká puchýř. V případě konzistentního, ale silného tlaku na pokožku vznikne otlak. V případě, kdy se včas neodstraní z povrchu pokožky začne prostupovat do hloubky. Představte si otlak jež prostupuje do hloubky pokožky. Následně když je otlak tak veliký a hluboký, že dosáhne až na okostice, vzniká veliká a mučená bolest.  Pravidelnou péči a postupným odbrušováním se jej můžete zbavit. Neodstraní-li se příčina. Bude se vytvářet znovu.

Například hrany kostí jednotlivých článků prstů (správně prstců) na noze jsou velice ostré. Hlavně čtvrtý a pátý prst. Když jsou úzké boty ve špičce, tak se malíček stočí a stlačí v botě. Když je bota na podpatku, který má více jak 4 cm, při chůzi se na něj vytváří veliká síla. Následně pak kuří oko může bolet až tak, jako byste měli pocit, že stojíte na hřebíku.

Doporučený postup je kuří oko opatrně vybrousit a odstranit otlak. Podepřít chodidlo pomocí individuální vložky do bot, ochránit místo pomocí silikonového korektoru a změnit obuv na jiný střih, který nebude úzký v předloží (v přední části boty). Více o tom, jak si správně vybírat boty se dočtete v našem blogu.

Nenašli jste co jste hledali? Napište mi, inspirujte mne. Ráda pro Vás připravím více krátkých rad. Pište na: petraklikova@hilairon.cz

Připravujeme pro Vás poradnu dle problematiky

Tato poradna bude mít ještě vetší rozsah, proto proto sledujte naše stránky a uvidíte, zde spoustu novinek. Budeme se věnovat tématům péče o nohy, péče o pleť a dále všemu, co s tím souvisí. Těšíme se na Vaši zpětnou vazbu. Pište nám náměty, recenze.

Zdroje z jakých čerpáme jsou odborná literatura z ČR i ze zahraničí a zkušenosti z praxe. Technologie jdou neustále nazpět. Proto je možné, že dnes jsou postupy i jiné než dříve. Nelze však napsat návod na cokoliv, který by platil pro každého. Proto články berte jako informativní a postup pro Vás na míru připravíme dle Vašeho zdravotního stavu, kondice a časových možností.

Články z blogu, které mohou zaujmout - Podologie

Podologie je obor zabývající se rekondiční péčí o nohy. Nejsme lékaři, ale s lékaři spolupracujeme. Počínaje dermatovenerologií, flebologií, diabetologií, dermatologií, praktičtí lékaři, dále s chirurgií – Vandenbose technika. Odesíláme klienty také hojně na fyzioterapii, na celostní medicínu, aj. Náš obor není jen klasická pedikúra. Cílem je pečovat o zdraví klientů a včas navrhnout správný postup péče, k dosažení uspokojivých výsledků.

  • Jak správně vybrat padnoucí obuv.
  • Péče o nehty miminek
  • Co je to – detailní pomologické vyšetření
  • Ošetření zarostlých nehtů u podologa
  • Nehtová rovnátka a dovolená

Články z blogu na téma - péče o pleť

Na trhu je nepřeberné množství kosmetiky, které nám dávají možnost o sebe hezky pečovat. Nicméně přemírou kombinací mohou vzniknout nechtěné reakce, jako je přecitlivělost, nebo třeba akné které nebere konce. Klienty trápí akné na zádech, jiné mají jizvy a silné akné na pleti a cítí se nekomfortně. Proto pro Vás máme unikátní službu. Můžete se objednat na konzultaci péče o pleť a to buď osobně, nebo on-line po telefonu. Naše terapeutka se o Vás postará. Projdete si svoji rutinu péče o pleť, jaké máte očekávání a doporučí Vám postup domácí péče a salónního ošetření k dosažení optimálních výsledků. A je pak na Vás, pro co se rozhodnete a co Vám bude dávat smysl. Vyzkoušejte, konzultace „facemapping“ je zdarma.

  1. Akné ve věku 11 – 15 let, řešení jak na to
  2. Mikrojehličkování, doporučujeme přečíst před ošetřením
  3. Akné vulgaris a mikrojehličkování 
  4. Mikrojehličkování  a lokální anestetikum