Tipy pro klienty

Tipy pro klienty jsou pouze informačního charakteru.  Nenahrazují v případě potřeby konzultaci s lékařem. My s lékaři spolupracujeme a klienty v případě potřeby za lékaři posíláme. 

Zarůstající nehet

Zarostlý nehet bolí. Pro začátek pomůže odtažení valu pomocí tejpu. Nenoste těsnou obuv nebo těsné ponožky. Místo dezinfikujte třeba Betadinou.

Jak vzniká tento problém? Nejčastější je špatné zastřižení nehtu při pedikúře. Dále mohou být příčinou otoky nohou, vedlejší účinky léků, genetické předpoklady, exostóza (výrůstek na kosti), nadváha nebo dlouhé stání.

Nejlepší je však dostavit se k nám a specialisté pomocí sterilních nástrojů zarůstající část nehtu odstraní a aplikují nehtové rovnátko.

Bolest paty

Bolest paty je nepříjemná a je schopná člověka téměř ochromit. Je důležité se problematice začít věnovat včas, aby člověk nedošel do fáze, kdy začne bolesti uhýbat. Změníte styl chůze protože se budete chtít vyhnout bolesti a problém je na světě.

Rychlá pomoc jsou vložky do bot s cílenou podporou paty, které můžete zakoupit na našem e-shopu. Ale doporučuji cílené vyšetření nohou na počítači. Základem je protahování chodidel, zadní strany nohou třeba na schodech, cvičení například pomocí pomůcek foam roller, nebo propriofoot.

Kuří oko / bolí jako čert

Kuří oko – bolest na plosce nohy nebo na prstech, jindy v meziprstí. Kuří oko vzniká na základě dlouhodobého vnějšího působení na pokožku a v důsledku tlaku na kost. V případě příliš velikého tlaku najedou vzniká puchýř. V případě konzistentního, ale silného tlaku na pokožku vznikne otlak. V případě kdy se včas neodstraní z povrchu pokožky začne prostupovat do hloubky. Představte si otlak jež prostupuje do hloubky pokožky. Následně když je otlak tak veliký a hluboký, že dosáhne až na okostici, vzniká veliká a mučivá bolest.  Pravidelnou péčí a postupným odbrušováním se jej můžete zbavit. Neodstraní-li se příčina, bude se vytvářet znovu.

Například hrany kostí jednotlivých článků prstů (správně prstců) na noze jsou velice ostré. Hlavně čtvrtý a pátý prst. Když jsou úzké boty ve špičce, tak se malíček stočí a stlačí v botě. Když je bota na podpatku, který má více jak 4 cm, při chůzi se na něj vytváří velká síla. Následně pak kuří oko může bolet až tak, jako byste měli pocit, že stojíte na hřebíku.

 

Doporučený postup je kuří oko opatrně vybrousit a odstranit otlak. Podepřít chodidlo pomocí individuální vložky do bot, ochránit místo pomocí silikonového korektoru a změnit obuv na jiný střih, který nebude úzký v předloží (v přední části boty). Více o tom jak si správně vybírat boty se dočtete na našem blogu.

Nenašli jste co jste hledali? Napište mi, inspirujte mne. Ráda pro Vás připravím více krátkých rad. Pište na: petraklikova@hilairon.cz

Připravujeme pro Vás poradnu dle problematiky

Tato poradna bude mít ještě vetší rozsah, proto proto sledujte naše stránky a uvidíte zde spoustu novinek. Budeme se věnovat tématům péče o nohy, péče o pleť a dále všemu co s tím souvisí. Těšíme se na Vaši zpětnou vazbu. Pište nám náměty, recenze.

Zdroje, ze kterých čerpáme jsou odborná literatura z ČR i ze zahraničí a zkušenosti z praxe. Technologie jdou neustále vpřed, proto je možné, že dnes jsou postupy i jiné než dříve. Nelze však napsat návod na cokoliv, který by platil pro každého. Proto články berte jako informativní a postup pro Vás na míru připravíme dle Vašeho zdravotního stavu, kondice a časových možností.

Články z blogu, které mohou zaujmout - Podologie

Podologie je obor zabývající se rekondiční péčí o nohy. Nejsme lékaři, ale s lékaři spolupracujeme. Počínaje dermatovenerologií, flebologií, diabetologií, dermatologií, praktickými lékaři nebo chirurgií – Vandenbose technika. Odesíláme klienty také hojně na fyzioterapii, celostní medicínu, aj. Náš obor není jen klasická pedikúra. Cílem je pečovat o zdraví klientů a včas navrhnout správný postup péče k dosažení uspokojivých výsledků.

  • Jak správně vybrat padnoucí obuv.
  • Péče o nehty miminek
  • Co je to – detailní podologické vyšetření
  • Ošetření zarostlých nehtů u podologa
  • Nehtová rovnátka a dovolená