Naše služby

Příprava mykotického nehtu k dermatologovi

Ošetření zahrnuje:

Dezinfekce u vstupu, vlastní sada ručníků, pro každého klienta jednotlivě balené a sterilizované nástroje, dezinfekce , odbroušení onycholitické části nehtu, doporučení domácí péče se zaměřením proti plísním. V případě, kdy je část nehtu postižená plísní pečlivě odbroušen, doporučujeme pravidelně používat přípravky proti plísním za koupené u nás, nebo v lékárně, nebo co nejdříve navštívit lékaře, který sám nastaví vhodnou terapii na základě celkového zdravotního stavu.
Nebojte se, odbroušení nehtu se vzduchovou kapsou nebolí. Není to stržení nehtů, to bolí. Proto se objednejte k nám a uvidíte, že budete spokojeni. 

Délka trvání:

  • 15 – 20 min  / 495 Kč

Možné doplňkové služby:

  • Biologické odběry materiálu pro laboratoř za účelem zjištění přítomnosti plísní
  • PACT MED terapie na plísňové nehty
  • Přístrojová pedikúra

Další návštěva:

V případě, kdy se rozhodnete pro domácí terapii, je vhodné na odbrušování nehtu docházet pravidelně 1x 2-4 týdny a to do té doby, než začne dorůstat zdravá část nehtu.

Časté dotazy:

Co je to onycholýza?

Je to tzv. vzduchová kapsa mezi nehtovým lůžkem a nehtovou ploténkou. Může mát mnoho příčin vzniku, například z otlaku bot. Mají to třeba často sportovci, například běžci.

Co je to onychomykóza?

To je označení vzduchové kapsy pod nehtem s určením, že se jedná o plíseň.

Bolí odbroušení nehtů?

Nebolí, je nutné rozlišovat mezi stržením nehtu a odbroušením nehtu. Při odbroušení nehtu dochází k tomu, že opatrně pomocí rotačních frézek odbrušujeme jednotlivé vrstvy nehtů, tak dlouho dokud nám to vzduchová kapsa dovolí. Máme i speciální smětlo, které nám ukáže, kam auž se brousit dá, aby to bylo bezpečné.

Proč lékaři říkají, že s plísní nemám chodit na pedikúru? 

Protože je jejich úkolem Vám dávat dobrá doporučení.  V pvědomí zůstává mokrá pedikúra, obava o čistotu nástrojů, abyste někoho dále nenakazili, nebo ještě něco nechytli. U nás tyto obavy mít nemusíte. Děláme suchou přístrojovou pedikúru, všechny naše nástroje jsou steriliní a jednotlivě balené pro každé použití. Používáme tavící rukávy s indikací správně proběhlé sterilizace a proto jste i nás v bezpečí. Naopak, pravidelným odbrušováním postižené části nehtu a tím lepší přístup léčiva ke kořeni nehtu zajistíte tu nejlepší možnou péči Vašim nohám.

V čem je výhoda toho, že mi léky předepíše lékař?

Tak předpoklad je, že se udělá odběr bioogického materiálu a následně se léčítu na lékaře na konkrétní typ plísně. Což má mít za účel jistější výsledek. Ne vždy se odběry před nasazením lokální léčby dělají. Výhoda je, že pokud lékař nazná, že je plíseň již rozsáhlá může Vám předepsat celková antimykotika. Které mají mít ty nejlepší možné výsledky. Proto je vhodné terapii kombinovat. Dojdete si k lékaři, udělá se odběr, nazná-li lékař, že je třeba. Následně předepíše léčbu. Následně dojdete k nám a odbrousíme opatrně maximum postižené části nehtu, aby byl prst co nejčistší a předepsané léčivo se dostalo všude tam, kam je potřeba. Můžete například ještě terapii porpořit o PACT MED terapii na mykotické nehty. Takto můžtete maximálně podpořit protiplísňovou léčbu.

Jak je možné, že lékař mi celková antimykotika odmítl napsat?

Ano, u některých klientů, se antimykotika nemohou předepsat, například berete-li léky na srdce. Nebo, máte-li nedobré výsledky jaterních testů. Je na lékaři, aby vyhodnotil Váš celkový zdravotní stav, zda-li je tato léčba pro Vás bezpečná.

Jak poznám zda-li je to skutečně plíseň?

Okem se to pozná těžko, pokud nejsou další doprovodné příznaky, kromě zbarvení, charakateristické deformity tvaru nehtu, změna struktury tkání pod nehtem – tzv. lámající se bambus, aj. Nejlepší je pro 100% výsledek nechat udělat „odběry biologického materiálu.“ Jedná se o seškrábnutí části vzorku šupin z podnehtu, ideálně z hloubky, čím blíže ke kořeni nehtu tím lépe, které se následně odesílají do laboratoře, kde se kultivují. Kultivace trvá cca 4 – 6 týdnů. Po této době nám dojdou výsledky.

Je nutné dodržovat nějaké postupy před odběrem?

Ano, je nutné, abyste mininálně 3 týdny neužívali léky – antimykotika, nekapali na nehet žádlé léčiva, neaplikovali masti, nepouživali deodoranty na nohy, nedrhnuli si nohy nijak výrazně kartáčem, a byli ideálně 3 týdny po pedikúře. Pokud nebudete doržovat toto doporučení, mohou být následně výsledky falešně negativní.

Co to znamená falešně negativní?

Znamená to, že plíseň tam je, okem jsou viditelné jedndotlivé charakteristické projevy plísně. Ale laboratoř ve výsledku napíše, že kultivace vzorku nebyla úspěšná a plíseň přítomna není.

Léčím se s plísní již mnoho let a neúspěšně, proč léčba nezabírá?

Tak je mnoho příčin. Plíseň je velice záludná záležitost. Ten kdo byl jednou infikován, je navždy znevýhodněn a může ji kdykoliv chtit znovu. Někdy kompletní vyléčení komplikují imunosupresiva, jindy cévní nedostatečnost u dolních končetin, nebo diabetes. Můžete se léčit na správný typ plísně, ale třeba dochází z nevědomosti k sekundární kontaminaci. Stalo se nám dokonce, že klientka mosila prostě na svůj typ chodidla nevhodnou obuv, která tlačila na prsty a nehty, ty se primárně odtlačovali a proto nemohli přirůst. Ta se s tím chudák trápila takových let. Než k nám přišla na pedikúru a mohli jsme tomu přijít na kloub.

Co je to sekundární kontaminace?

Je to proces, kdy se opakovaně kontaminujete, například nošením starších bot, které nejsou dezinfikovány. Je důležité tedy dodržovat tak moc, jak to jen půjde dekontaminační plán, který Vám dá k dispozici náš terapuet.

Jaký je rozdíl mezi prostředky proti plísni zakoupenými u Vás a v lékárně?

Myslím, že jsou rozdílné účinné látky. Jisté koncetrace se dají prodávat jen v lékárně, nebo jsou jen na předpis lékaře. Máme k dispozici účinné látky urea, různé formy kyseliny salicilové, kyseliny chlorovodíkové, spirularinu, phytium oligandrum aj.