Naše služby

Příprava bradavice k dermatologovi

Ošetření zahrnuje:

Dezinfekce u vstupu, vlastní sada ručníků, pro každého klienta jednotlivě balené a sterilizované nástroje, dezinfekce chodidel, odbroušení otlaku, zahlazení otlaku, doporučení domácí péče se zaměřením proti bradavicím. V případě, kdy je otlak na bradavici pečlivě přebroušen, doporučujeme pravidelně používat přípravky proti bradavicím, nebo co nejdříve navštívit lékaře, který bradavici odstraní laserem, nebo tekutým dusíkem.

Délka trvání: 20 min dle problematiky chodidla / 660 Kč

Bradavice jsou problémem u všech věkových skupin. Jsou virového původu a je nezbytné s nimi pracovat opatrně a s respektem. Při neodborné manipulaci, nebo poraněním pokožky může dojít k jejímu dalšímu rozšíření. Případě, že je bradavice v otlaku, nebo v hyperkeratóze, je možné otlak opatrně odbrousit.

Možné doplňkové služby:

  • Přístrojová pedikúra

Další návštěva:

V případě, kdy se rozhodnete pro domácí terapii, je vhodné na odbrušování otlaku kolem bradavice a aplikace lokálního produktu proti bradavicím docházet pravidelně 1x za 7 – 10 dní a to do té doby, než bradavice úplně zmizí.
V případě, kdy si nepřejete docházet je doporučeno navštívit kožního lékaře. Nedoporučujeme bradavice nechat bez řádné péče.

Časté dotazy:

  • Může se bradavice vrátit? Ano, bohužel může. Aje jedno jestli půjdene k lékaři na laser, tekutý dusík, nebo se rozhodnete pro omácí terapii. Proto si Vás například lékař zve následně po zahojení na kontrolu a v případě potřeby se aplikuje laser nebo tekutý dusík znovu. Důležité je v nastavené terapii pokračvat a dodržovat nastavený plán.

 

  • Jak mám tedy postupovat? Rozhodente-li se pro domácí terapii, je důležité v aplikaci terapie pokračovat alespoň 14 dní poté, co zmizí poslední známky po bradavici. Máme s touto terapií velice dobré zkušenosti.

 

  • Kdy je vhodné navštívit lékaře? Kdykoliv naznáte, že je to vhodné. Bradavice jsou virového původu a jsou přenosné. Na ploskách. nohou nebolí. Nicméně, například používáním ručníku na celé tělo se mohou přenést i na jiné části těla. V případě, kdy Vás trápí bradavice doporučujeme preventivně navštívit imunologii a při vracejících se problémech i dermatologa. Je vhodné se nechat vyšetřit, zda-li je vše v pořádku. A poradit se, jak „podpořít“ imunitní systém. Cílem je, aby se tělo mohlo lépe bránit takovýmto patogenům.