Naše služby

Příprava bradavice k dermatologovi

Ošetření zahrnuje:

Dezinfekci u vstupu, vlastní sadu ručníků, jednotlivě balené a sterilizované nástroje pro každého klienta, dezinfekci chodidel, odbroušení otlaku, zahlazení otlaku, doporučení domácí péče se zaměřením proti bradavicím. V případě, kdy je otlak na bradavici pečlivě přebroušen, doporučujeme pravidelně používat přípravky proti bradavicím nebo co nejdříve navštívit lékaře, který bradavici odstraní laserem popř. tekutým dusíkem.

Délka trvání: 20 min dle problematiky chodidla / 915 Kč

Bradavice jsou problémem u všech věkových skupin. Jsou virového původu a je nezbytné s nimi pracovat opatrně a s respektem. Při neodborné manipulaci nebo poranění pokožky může dojít k jejímu dalšímu rozšíření. V případě, že je bradavice v otlaku nebo v hyperkeratóze je možné otlak opatrně odbrousit.

Možné doplňkové služby:

  • Přístrojová pedikúra

Další návštěva:

V případě, kdy se rozhodnete pro domácí terapii je vhodné na odbrušování otlaku kolem bradavice a aplikace lokálního produktu proti bradavicím docházet pravidelně 1x za 7 – 10 dní a to do té doby než bradavice úplně zmizí.
V případě, kdy si nepřejete docházet je doporučeno navštívit kožního lékaře. Nedoporučujeme bradavice nechat bez řádné péče.

Časté dotazy:

  • Může se bradavice vrátit? Ano, bohužel může. A je jedno jestli půjdeme k lékaři na laser, tekutý dusík nebo se rozhodnete pro domácí terapii. Proto si Vás například lékař zve následně po zahojení na kontrolu a v případě potřeby se aplikuje laser nebo tekutý dusík znovu. Důležité je v nastavené terapii pokračovat a dodržovat nastavený plán.

 

  • Jak mám tedy postupovat? Rozhodnete-li se pro domácí léčbu, je důležité v aplikaci terapie pokračovat alespoň 14 dní poté co zmizí poslední známky po bradavici. S tímto postupem máme velice dobré zkušenosti.

 

  • Kdy je vhodné navštívit lékaře? Kdykoliv uznáte, že je to vhodné. Bradavice jsou virového původu a jsou přenosné. Na ploskách nohou nebolí. Nicméně, například používáním ručníku na celé tělo se mohou přenést i na jiné části těla. V případě, kdy Vás trápí bradavice doporučujeme preventivně navštívit imunologii a při vracejících se problémech i dermatologa. Je vhodné se nechat vyšetřit zdali je vše v pořádku a poradit se jak „podpořit“ imunitní systém. Cílem je, aby se tělo mohlo lépe bránit takovýmto patogenům.