Naše služby

PACT MED® terapie na mykotické nehty

PACT MED terapie

PACT MED

Ošetření přístrojem PACT MED® zahrnuje:

Dezinfekci u vstupu, vlastní sadu ručníků, aplikaci specifického léčivého gelu proti plísním, aktivaci gelu po dobu 10 min a svícení 10 min. Tuto službu není možné provést pokud předem neproběhla služba „příprava mykotického nehtu k dermatologovi.“ Nehet na tuto terapii musí být maximálně odbroušen jinak by terapie neměla efekt. Dále doporučujeme používat 1 týden před aplikací pro lepší prostupnost světelné terapie mast PACT urea 40.
Délka trvání se liší dle problematiky:
  • 1  nehet: 25 min /  1 455 Kč
  • 2 nehty:  35 min / 2 385 CZK
  • 3 -5 nehtů: do 65 min / 2 780 CZK
  • 6 a více nehtů: do 115 min max. / 4630 CZK
  • PACT urea 40% produkt na domácí péči 1 týden před aplikací světelné terapie / 1 bal. 1 390 Kč

Možné doplňkové služby:

  • Příprava mykotického nehtu k dermatologovi
  • Ošetření zarůstajícího nehtu
  • Přístrojová pedikúra
  • Odběr biologického materiálu

Další návštěva:

Terapie se dá aplikovat tak často jak uznáte za vhodné. První set svícení má být 3x během prvního týdne, následně jednou týdně po dobu 1 měsíce. Po uplynutí této periody stačí další aplikace 1x měsíčně při pedikúře.

Terapie u nehtů postižených plísní v EN

Nehty postižené plísní potřebují pravidelnou péči a disciplínu.

Představení HANH MEDICAL SYSTEMS PACT®

mechanismus účinku PACT MED

Co je to PACT®?

PACT® je zkratka, která označuje vědecký termín pro antimikrobiální fotodynamickou terapii. Při použití této metody se velmi účinně a efektivně vyhubí grampozitivní i gramnegativní bakterie, viry, plísně na kůži, sliznicích i nehtech.

Oblasti použiti PACT © fotodynamické antimikrobiální a antimykotické terapie:

– léčení onychomykóz
– hojení ran různých příčin / etiologie
– veterinární lékařství
– zubní lékařství

Krok 1: Zabarvení, patogeny jsou citlivé na světlo

PACT MED Nagelpilz gel

Tento gel slouží k aktivaci a následnému svícení při protiplísňové terapii.

Patogen má buněčnou stěnu, naproti tomu buňka lidského těla má buněčnou membránu. Tato odlišnost je zásadní při fotodynamické terapii.
Buněčná stěna mikroorganizmů se za pomoci speciálního barviva TOLONIUM CHLORID obsaženého v PACT© gelu selektivně zabarví, zatímco buňky člověka se nikterak nepoškodí ani jinak neovlivní.

To znamená, že mikroorganizmy jsou selektivně fotosenzibilizované – je zvýšená jejich citlivost na světlo.

Krok 2: Světlem aktivovaná terapie, světlo zabíjí jako antibiotikum anebo antimykotikum

Patogeny (bakterie, plísně a viry), u kterých jsme za pomoci PACT © gelu zvýšili citlivost na světlo můžeme za pomoci speciálního spektra světla účinně zahubit. Ale proč je potřebné zvláštní – speciální spektrum světla? Pokud je bakterie citlivá, museli bychom strávit hodiny na světle – na sluníčku, aby se nám podařilo ji zahubit. Sluneční záření není možné zesílit, a pokud by se nám to podařilo vyvinuli bychom příliš tepla, což by velmi pálilo. Proto se ze světla „vyfiltruje“ pouze ta část, která je kompatibilní s barvivem PACT © gelu. Tato část – toto spektrum světla je schopné účinně a selektivně zahubit patogeny. Světlo je takto 100x silnější než běžné sluneční záření bez toho, aby vydávalo teplo. V tomto případě je nejlepší laserové světlo, anebo tzv. high – power LED světlo. Obě jsou velmi intenzivní a omezené jen na specifickou vlnovou délku. U malých ran v ústech používáme laserové světlo, protože LED světlo v malých prostorech má pro parodontální váčky či kořenové kanálky nevhodnou svítivost . Pro ošetření těžko hojících se ran nebo onychomykóz je naopak LED světlo vhodnější.

Krok 3: Hojení

Pokud jsou patogeny (bakterie, viry a plísně) vyhubeny, tělo může začít hojit zranění v ústech, na kůži anebo sliznici, popř. může začít dorůstat nový nehet. V případě, kdy svícení nebylo dostatečné ho můžeme opakovat tolikrát kolikrát si vyžaduje vyhubení konkrétního patogenu. Výhodou fotodynamické terapie je, že nemá žádné vedlejší účinky. Je možné ji opakovat podle potřeby. Nemá žádné kontraindikace a je vhodná i pro pacienty, kteří mají velký množství léků anebo mají nějaký typ imunitní nedostatečnosti. Jediným vedlejším účinkem fotodynamické terapie je lehké zabarvení nehtů, kůže a ústní sliznice na modro, tato barva však zmizí cca po dni, kdy nabere původní barvu.