Naše služby

PACT MED® terapie na mykotické nehty

PACT MED terapie

PACT MED

Ošetření přístrojem PACT MED® zahrnuje:

Dezinfekce u vstupu, vlastní sada ručníků, aplikace specifického léčivého gelu proti plísním, aktivace gelu po dobu 10 min, svícení 10 min. Tuto službu není možné provést, pokud předem není provedena služba „příprava mykotického nehtu k dermatologovi.“ Nehet na tuto terapii musí být maxinálně odbroušen. Jinak by terapie neměla efekt. Dále doporučujeme používat 1 týden před aplikací pro lepší prostupnost světelené terapie mast PACT urea 40.
Délka trvání se liší dle problematiky:
  • 1  nehet: 25 min /  1 100 Kč
  • 2 nehty:  35 min / 1 800 CZK
  • 3 -5 nehtů: do 65 min / 2100 CZK
  • 6 a více nehtů: do 115 min max. / 3500 CZK
  • PACT urea 40% produkt na domácí péči 1 týden před aplikací světelné terapie / 1 bal. 980 Kč

Možné doplňkové služby:

  • Příprava mykotického nehtu k dermatologovi
  • Ošetření zarůstajícího nehtu
  • Přístrojová pedikúra
  • Odběr biologického materiálu

Další návštěva:

Terapie se dá aplikovat tak často, jak uznáte za vhodné. První set svícení má být 3x během prvního týdne, následně jednouo týdně, po dobu 1 měsíce. Po uplynutí této periody stačí další aplikace 1x měsíčně při pedikúře.

Terapie u nehtů postižených plísní v EN

Nehty postižené plísní potřebují pravidelnou péči a disciplínu.

Představení HANH MEDICAL SYSTEMS PACT®

mechanismus účinku PACT MED

Co je to PACT®?

PACT® je zkratka, která označuje vědecký termín pro antimirkobiílní fotodynamickou terapii. Při použití této metody, se velmi účinně a efektivně vyhubí gram pozitivní, gram negativní bakterie, viry, plísně na kůži, sliznicích i nehtech.

Oblasti použiti PACT © fotodynamické antimikrobiální a antimykotické terapie:

– léčení onychomykóz
– hojení ran různých příčin / etiologie
– veterinární lékařství
– zubní lékařství

Krok 1: Zabarvení, Patogeny jsou citlivé na světlo

PACT MED Nagelpilz gel

Tento gel slouží k aktivaci a následnému svícení při protiplísňové terapii.

Patogen má buněčnou stenu, naproti tomu buňka lidského těla má buněčnou membránu. Tato odlišnost je zásadní při fotodynamické terapii.
Buněčná stěna mikroorganizmů, se za pomoci speciálního barviva TOLONIUM CHLORID obsaženého v PACT© gelu, se selektivně zabarví,

nepoškodí a ani jinak neovlivní buňky člověka. To znamená, že mikroorganizmy jsou selektivně foto senzibilizované – je zvýšená jejich citlivost na světlo.

Krok 2: Světlem aktivovaná terapie, Světlo zabíjí jako antibiotikum anebo antimykotikum

Patogeny (bakterie, plísně a viry), u kterých jsme za pomoci PACT © gelu zvýšili citlivost na světlo, můžeme tedy za pomoci speciálního spektra světla účinné zahubit. Ale proč je potřebné zvláštní – speciální spektrum světla? Pokud je tedy bakterie citlivá, museli bychom strávit hodiny na světlé – na sluníčku, aby se nám podařilo je zahubit. Sluneční záření není možné zesílit, a pokud by se nám to podařilo, vyvinuli by jsme příliš tepla, což by velmi pálilo. Proto se ze světla „vyfiltruje“ pouze ta část, která je kompatibilní s barvivem PACT © gelu. Táto část – toto spektrum světla je schopné účinně a selektivně zahubit patogeny. Světlo je takto 100 krát silnější než běžné sluneční záření bez toho, aby vydávalo teplo. V tomto případě je nejlepší laserové světlo, anebo tzv. high-power LED světlo. Obe jsou velmi intenzívně a omezené jen na specifickou vlnovou délku. U malých rán v ústech používáme laserové světlo, protože LED světlo v malých prostorech má nevhodnou svítivost pro  parodontální váčky či kořenové kanálky. Pro ošetření těžko hojících se ran anebo onychomykóz je zase LED světlo vhodnější.

Krok 3: Hojení

Pokud jsou patogeny (bakterie, viry a plísně) vyhubené, tělo může začít hojit zraněni v ústech, na kůži anebo sliznici, anebo může začít dorůstat nový nehet. V případě, kdy svícení nebylo dostatečné, můžete ho opakovat toliko krát kolikrát si vyžaduje vyhubeni toho konkrétního patogenu. Fotodynamická terapie je terapie, která nemá žádné vedlejší účinky. Můžete ji opakovat podle potřeby. Nemá kontraindikace a je vhodná i pro pacienty, kteří mají velký množství léků anebo mají nějaký typ imunitní nedostatečnosti. Jediným vedlejším účinkem fotodynamické terapie je lehké zabarvení nehtů, kůže a ústní sliznice na modro, táto barva však zmizí cca po dni, kdy nabere povodni barvu.