Naše služby

Ošetření zarostlého nehtu metodou Arkady

Ošetření zahrnuje:

Dezinfekci u vstupu, vlastní sada ručníků, jednotlivě balené a sterilizované nástroje pro každého klienta, dezinfekci, odstranění zarůstající části nehtu, očištění volného okraje nehtu a postranních valů, aplikaci umělého štěpu v krajích, fixaci umělého nehtu vyrobeného na míru, následnou úprava, aplikaci vhodné tamponády, aplikaci tejpu na odtažení postranních valů. Poučení o domácí péči a naplánovaní dalšího postupu.

Před ošetřením metodou Arkadyho kostky doporučujeme alespoň 1 týden předem začít používat Arkady sérum s vysokým procentem kolagenu, které způsobí lepší manipulaci s daným nehtem. Je možno zakoupit osobně v provozovně na recepci nebo lze objednat přes e-shop.

Délka trvání: 60-120 min / Cena se liší dle rozšířenosti problému

Ceny uvedené v ceníku vždy platí pro 1 nehet.  Na umělý nehet máte záruku 1 týden od aplikace.  V případě, že bude zapotřebí jakákoliv korekce nebo by nehet pro zánět odpadl aplikujeme nový zdarma.

Ošetření nehtu palce

První ošetření

  • Postranní val bez zánětu  30 – 90 min / 3400Kč
  • Postranní val se zánětem na 1 straně  30 – 90 min / 3700Kč
  • Postranní val se zánětem na 2 stranách  30 – 90 min / 4050Kč 

 

Kontrola každé 3 dny po aplikaci (nutné při zánětech)

  • Kontrola a výměna tamponády 5 – 15 min / 535 Kč

 

Následné návštěvy: Korekce a zkrácení stávajícího nehtu (po 2-6 týdnech)

  • Bez použití Arkadyho kostky  30 – 60 min / 1200Kč
  • S použitím Arkadyho kostky  30 – 60 min / 1600Kč

 

Ošetření nehtu malých prstů (prstců)

26_edited.jpg

První ošetření

Postranní val bez zánětu  30 – 90 min / 2400Kč

Postranní val se zánětem na 1 straně  30 – 90 min / 2700Kč

Postranní val se zánětem na 2 stranách  30 – 90 min / 3200Kč 

Kontrola každé 3 dny (nutné při zánětech)

Kontrola a výměna tamponády 5 – 15 min / 535Kč

Korekce a zkrácení stávajícího nehtu (cca po 2 – 6 týdnech)

Bez použití Arkadyho kostky  30 – 60 min / 1400Kč

S použitím Arkadyho kostky  30 – 60 min / 1900Kč

 

 

U klienta se předpokládá 100% spolupráce, co se týče domácí péče. Samozřejmostí je pravidelná dezinfekce, volnější obuv, aplikace tejpů nebo náplastí na odtažení valů a dodržování dalších doporoučení.

 

 

Možné doplňkové služby:

  • PACT MED světelná terapie na urychlení hojení zánětlivých valů

Časté dotazy:

Co je to Arkadyho kostka a v čem je tak výjimečná?

Arkadyho kostka je skvělá v tom ohledu, že nahrazuje 3 páry rukou při ošetření zarůstajícího nehtu. Pro lepší manipulaci pomáhá nehet fixovat. Dále pomáhá odtáhnout postranní valy, aby bylo možné umělý štěp aplikovat co nejpřesněji. Jen tak může dojít ke správné korekci.

Je to bolestivé ošetření?

To je velmi individuální. Pokud klienta bolí i když se na nehet jen podíváme, pak ano, může to být nepříjemné. Nicméně se jedná o vysoce efektivní ošetření a zpravidla tuto metodu neprovádíme hned na prvním sezení.

Jaké jsou tedy indikace pro to, aby se dal použít systém Arkadyho kostky?

Arkadyho kostku používáme u klientů, kterým se nehtové rovnátko zdá třeba nevzhledné. Nebo používáme u klientů, kteří mají dlouhodobý zánět ve valech. Aplikací umělého štěpu dojde k tomu, že se tlak do valů rozloží. Tím, že přestane na postranní val tlačit jeden konkrétní bod, ale tlak se rozloží do celé délky dojde k nastartování samohojivému procesu a nehet jako takový se začíná uzdravovat.

A kdy se použije spíše nehtové rovnátko?

Tam kde je to jednodušší. Jsou případy, kdy přijde klient a má zarůstající nehet.  Je to jednoduchý případ, aplikujeme tedy nehtové rovnátko.

Podle čeho se tedy rozhodujete, co je nejlepší způsob ošetření?

Podle toho jak se domluvíme s klientem. Každý klient je při příchodu informován jaké techniky korekce zarůstajících nehtů jsou pro něj vhodné. Co obnáší domácí péče, jak dlouho je potřeba docházet a kolik která technika stojí. Zároveň klienty informujeme i o možnosti ošetření na chirurgii na pojišťovnu.

Kdy mám tedy navštívit lékaře?

Kdykoliv naznáte, že je to potřeba. Jen je nezbytné počítat s tím, že v případě chirurgické cesty se rány budou muset hojit. Bolí to, a budete pravděpodobně pár dní nebo i týden mimo provoz.  Když si nevíte rady, kontaktujte nás. S lékaři spolupracujeme a ráda Vám doporučím naše ověřené. Někteří lékaři spolupracují s pojišťovnami, jiní na přímou úhradu.

Jaké jsou možnosti ošetření u lékaře?

No to Vám poví každý lékař podle toho, co nazná za vhodné. Někdo odstraní jen část zarůstajícího nehtu, říká se tomu parciální ablace. Někdo je pro celé stržení nehtu. Ano, je to alternativa. Pojišťovna zákrok plně hradí. Ale jsou rizika, že se poškodí kořen nehtu a následně pak už doživotně nehet zůstává deformován. Tato nepříjemná záležitost se prostě občas stane. Všichni se snažíme pomoci technikami a pomůckami, které máme k dispozici. Jak lékaři, tak my podologové. Je na Vás si vybrat, která cesta Vám dává největší smysl.

A co když jsem již stržení nehtu absolvoval a teď mám nehet deformovaný, můžete mi pomoci?

Ano, je alternativa ošetření „nehtová protetika,“ nebo „Arkadyho kostka.“

Máte nějaké další dotazy a nenašli jste zde odpovědi? Napište mi na e-mail petraklikova@hilarion.cz, rádi Vám odpovíme.