Naše služby

Opakované kontrolní podologické vyšetření

Konzultace zahrnuje:

Počítačový snímek chodidla, porovnání s ideálním snímkem chodidla, porovnání s minulým snímkem, interpretace snímku, kontrola stavu nehtů a pokožky, postavení prstců na nohou, postavení pat. Následuje konzultace zadání od klienta a doporučení dalšího postupu.
Délka trvání: 50 min  / 1300 Kč
Přejete si kontrolu stavu chodidel, jak se chodidlo a klenba zlepšila od minulé návštěvy? Samozřejmě. Uděláme kontrolní snímek, porovnáme, vysvětlíme. V případě potřeby upravíme vložku, přidáme nebo odebereme potřebné komponenty a domluvíme se na dalším postupu.

Možné doplňkové služby:

  • Přístrojová pedikúra
  • 30 min masáž chodidel

 

Další návštěva:

V případě nastavení individuálního cvičebního a domácího plánu doporučujeme následně kontrolu za 6 – 8 týdnů.
V případě, kdy klient žádá pouze vložky do bot a není to aktivní sportovec stačí další návštěva za 1 rok.
U aktivních sportovců doporučujeme vložky do bot obměňovat co 6 měsíců max.

Spolupracujeme:

Často odhalíme daleko širší problematiku. Umíme velice účinně pomocí vložek do bot, či odhalení příčiny bolesti pomoci od bolesti a zlepšit kvalitu vašeho běžného života. V případě, kdy zjistíme přesah, širší problematiku, doporučíme vám naše spolupracující lékaře z oboru ortopedie, chirurgie, dermatovenerologie, diabetologie, fyzioterapie aj.

Často se nás ptáte:

  • Jak se liší detailní podologické vyšetření a opakované kontrolní podologické vyšetření? Rozhodně časem a náplní návštěvy. Při opakovaném vyšetření si společně projdeme plán, který jsme při poslední návštěvě nastavili a probereme jednotlivé body. Co zafungovalo, co dávalo smysl. Zda-li se klient cítí lépe. Podíváme se na snímek, zda-li došlo ke zlepšení, stav je stejný, nebo se chodidlo zhoršilo. Tělo je velice individuální záležitost. Jsou klienti, kteří mají krásné rozdíly před a po. Opravdu viditelně se noha zlepší. Pravidelně cvičí, změní obuv, pravidelně nosí vložky, věnují se sami sobě a jsme z výsledku oba nadšeni. Jak terepeut, tak klient. Jsou tací, kteří chtějí jen nosit vložky, aby je nic nebolelo, ale odmítají dělat cokoliv navíc. Dále jsou klienti, kteří mají celkové zdravotní potíže, tam jsou naše možnosti omezené. Je naším úkolem jim prostě jen zpříjemnit bytí, aby je nic nebolelo, a udržovat nohy v co nejlepší možné kondici pomocí vložek a pravidelné péče o chodidla v podobě přístrojové pedikúry. My, jsme Ti, co mají informace a jsme školeni od těch nejlepších. Je na vás, co z našich doporučení pro vás bude dávat smysl a bude ve vašich možnostech jak časových, tak ve fyzických silách, udělat něco pro sebe. Náš na míru udělaný plán má dávat smysl. Měl by vás i bavit. Protože to je jedna z cest, jak si můžete pod naším vedením pomoci. Prevence je to nejlepší. Odhalit příčinu a následně společně pracovat na jejím odstranění.

 

  • Mám hallux valgus / vbočený palec, musím na operaci? Operace je řešení, nicméně do jistého stádia je vhodné vyzkoušet konzervativní přístup. A i pro ty co se rozhodnou pro operaci je vhodné zhodnotit, příčiny a následky. Jinak je možné, že i po operaci, se problém po čase vrátí. U nás navrhujeme vložky do bot, které se zaměřují na 1. paprsek chodidla, jež má za úkol zlepšit hybnost. Máme k dispozici mnohé a i docela příjemné individuální, nebo silikonové korektory, bandáže, tejpy. Věřím, že společně je možné najít pro vás přijatelné řešení.

 

  • Co je to plochá noha? Pod plochou nohou si představím takový „koláč. “ Placku, vbočené  kotníky, žádný oblouček  v podélné klenbě.  Úplně plochou nohu má málo kdo. Je to takový zavádějící pojem. Máme 2 klenby příčnou a podélnou. Spíše bývá snížená příčná klenba, nebo podélná. Někdo má naopak vysoké chodidlo a problém s přední částí chodidla. Například mohou být 2 lidé, co mají úplně stejný snímek chodidel, stejný věk i váhu. Ale jeden bude mít třeba večer po práci veliké bolesti zad a druhý nic. V podologie nejsou jednoduché odpovědi na vše.

 

  • Co když budu mít nohu úplně v pořádku?  Tak vás rádi pochválíme a můžeme společně probrat cvičení na zlepšení citlivosti chodidla. Nebo zbylý čas nahradíme masáží chodidel, ta je vždy příjemná. V případě, kdy máte další povinnosti, je možné prostě vyšetření zkrátit například na 20 min konzultaci. Je to na vás.

 

  • Máte další otázky? Napiště nám, rádi vám odpovíme. Kontakt na nás je: petraklikova@hilarion.cz