Naše služby

Ošetření kuřího oka

Máte možnost se objednat na ošetření  kuřího oka k pedikúře,  nebo se můžete objednat jen na  samostatné ošetření kuřího oka.

Samostané ošetření kuřího oka zahrnuje:

Dezinfekce u vstupu, vlastní sada ručníků, pro každého klienta jednotlivě balené a sterilizované nástroje, dezinfekce chodidel, odbroušení otlaků a kuřího oka, zhlazení kůže, aplikace emulze, (masti, pěny, krému – dle typu pokožky). Doporučení vhodných ochranných korektorů a produktů na domácí péči.
Délka trvání: 15 min  / 280 Kč

Ošetření kuřího oka  při pedikúře zahrnuje:

Dezinfekce u vstupu, vlastní sada ručníků, pro každého klienta jednotlivě balené a sterilizované nástroje, dezinfekce chodidel, vyčištění volného okraje nehtu, zkrácení nehtů, opracování nehtových kůžiček, zahlazení nehtových kůžiček, úprava povrchu nehtové ploténky, odbroušení otlaků, odbroušení kuřího oka, zahlazení kůže na plosce chodidla, peeling, krátká masáž chodidla vhodně zvolenou emulzí, mastí, pěnou, krémem – dle typu pokožky. Doporučení vhodných ochranných korektorů a produktů na domácí péči.
Délka trvání: 70 min  / 1380 Kč (Přístrojová pedikúra 60 min / 1190 Kč +  ošetření kuřího oka 10 min / 190 Kč)
Kuří oko, je velice bolestivé. Jsou různé typy kuřích ok, a proto je důležité se dostavit na odstranění co nejdříve. Předejdete tím tomu, že každý krok bude tak bolestný, jako by jste našlapovali na „hřebík“. Kuří oka se často zaměňují za bradavice, jež jsou virového původu. Proto doporučujeme návštěvu u podologa. Předejdete tím případným komplikacím.

Možné doplňkové služby:

 • Přístrojová pedikúra
 • 30 min masáž chodidel
 • Detailní podologické vyšetření
 • Opakované kontrolní podologické vyšetření

 

Další návštěva:

Záleží jestli je kuří oko krátkodobého charakteru, nebo dlouhodobého charakteru:

  1. Kuří oka krátkodobého charakteru: mají velikou pravděpodobnost, že pokud změníte obuv, zlepšíte postavení prstců na nohou, budete chvíli nosit silikonový ochranný korektor, že se kuřích ok nadobro zbavíte.
  2. Pokud jsou kuří oka letitá, díky věku nebo zdravotním stavu není možnost změnit postavení chodidla či prstců, tak je pravděpodobnost, že bude potřeba docházet pravidelně. Ze začátku co 10 -14 dní, následně pak stačí jednou za měsíc.

Často se nás ptáte:

 • Jak vznikají kuří oka? Kuří oka vznikají v místě dlouhodobého tlaku, jako ochrana kůže proti tření / poranění. Je v místě veliké zátěže. Zpočátku může být v daném místě jen otlak, následně vzniká kuří oko. Jeden má kuří oko, jen jako maličké zrníčko, co velice tlačí. Druhý má kuří oko hluboko v otlaku. Kuří oka mají mnoho podob.

 

 • Proč to tak moc bolí? Ve chvíli, kdy je kuří oko přítomno delší dobu a nijak se neošetřuje, vytvoří si kolem sebe otlak, který je nejen vidět z venku, ale prostupuje i do hlouky kůže. V horším případě, dosáhne otlak v hloubce pokožky až na okostici a to velice bolí. Téměř jako by jste šlapali na hřebík. Tyto typy kuřích ok se odstraňují delší dobu, je potřeba být trpěliví, disciplinovaní v nošení korektorů. Je vhodné zamyslet se nad vložkami do bot, nad příčinou a následkem. S tím vám terapeut moc rád pomůže.

 

 • Dá se kuří oko zaměnit s bradavicí? Ano, i pro trénované oko, je nezbytné být opatrný. Jeden vidí balbulku a řekne si, to je kuří oko, nebo otlak. Druhý si řekne to, je bradavice. Víte, ona klidně může být bradavice zašlapaná v otlaku. Takže otlak se dá odbrousit, ale následně je nezbytné sledovat změny na kůži. Reliéf zdravé pokožky vypadá kontinuelně stejně. Ale pokud brousíte bradavici, změní se struktura pokožky.

 

 • Kolik je typů kuřích ok? Známe až 7 typů kuřích ok. Každé z nich má vlastní charakteristiku co se vnímání tlaku týče a vlastnosti.
 • Máte další otázky? Napiště nám, rádi vám odpovíme. Kontakt na nás je: petraklikova@hilarion.cz