Naše služby

Kontrola nehtové špony a tamponáda

Ošetření zahrnuje:

Dezinfekce u vstupu, vlastní sada ručníků, pro každého klienta jednotlivě balené a sterilizované nástroje, dezinfekce, kontrola nehtového rovnátka, odstranění stávající tamponády, kontrola a vyčištění volného okraje nehtu, aplikace vhodné nové čisté tamponády, aplikace tejpu na odtažení postranních valů.

Délka trvání: 5 – 15 min  / 350 Kč

Každá rána potřebuje pravidelnou péči. Stává se, že k nám klient přijde s dlouhodobý problémem zarůstajících nehtů (několik týdnů i let). Postranní val je zarudlý, velice bolestivý na sebemenší dotek. Je vhodné po odstranění zarůstající části nehtu, kdy se velice uleví a aplikaci rovnátka navštívit i lékaře, pro ujištění, že zánět nerozšířil z měkkých tkání na kost (toto se děje ve velice výjimečných případech, například u klientů s oslabeným imunitním systémem).  Tak ale pro klid v duši. Máme domluvené lékaře, kteří Vás v rámci možnosti vezmou ještě ten den, nebo následující.

  • K nám je doporučeno docházet na výměnu tamponády a očištění v intervalech cca 3 dny od ošetření a to do té doby, než se rána úplně uklidní a tamponáda je při výměně úplně suchá.
  • U klienta se předpokládá 100% spolupráce, co se týče domácí péče. Samozřejmá je pravidelná dezinfekce, volnější obuv, aplikace tejpů, nebo náplastí na odtažení valů, dodržování dalších doporoučení.

Možné doplňkové služby:

  • PACT MED světelná terapie na urychlení hojení zánětlivých valů
  • Arkadyho kostka na korekci zarůstajících nehtů