Naše služby

Detailní podologické vyšetření

Konzultace zahrnuje:

Počítačový snímek chodidla, porovnání s ideálním snímkem chodidla, interpretaci snímku, kontrolu stavu nehtů a pokožky, postavení prstců na nohou, postavení pat. Následuje konzultace zadání od klienta a doporučení dalšího postupu.
Délka trvání: 90 min 2550 Kč, 60 min  / 1700 Kč
Více se o detailním podologickém vyšetření dočtete na našem blogu. Článek se jmenuje: „Detailní podologické vyšetření – naše nejoblíbenější služba.“
Vyslechneme si přání klienta, co jej k nám přivádí a zjistíme, čeho by si přál dosáhnout. Uděláme počítačový snímek chodidla, který následně interpretujeme. Zkontrolujeme stereotyp obouvání a nastavíme individuální plán pro zlepšení stavu. Je možno nechat si zhotovit individuální nebo upravitelné stélky do bot. Navrhneme cvičení, doporučíme cvičební pomůcky, vysvětlíme si příčiny a následky.

Možné doplňkové služby:

  • Přístrojová pedikúra
  • 30 min masáž chodidel

 

Další návštěva:

V případě nastavení individuálního cvičebního a domácího plánu doporučujeme následně kontrolu za 6 – 8 týdnů.
V případě, kdy klient žádá pouze vložky do bot, a není to aktivní sportovec,  stačí další návštěva za 1 – 1,5 roku.
U aktivních sportovců doporučujeme vložky do bot obměňovat co 6 – 12 měsíců max.

Spolupracujeme:

Často odhalíme daleko širší problematiku. Umíme velice účinně pomoci od bolesti a zlepšit kvalitu Vašeho běžného života a to díky vhodně zvoleným vložkám do bot, či odhalení příčiny bolesti. Pokud bude situace vyžadovat lékařskou intervenci, doporučíme Vám naše spolupracující lékaře z oboru ortopedie, chirurgie, dermatovenerologie, diabetologie, fyzioterapie aj.

Často se nás ptáte:

  • Mám hallux valgus / vbočený palec, musím na operaci? Operace je řešení, nicméně do jistého stádia je vhodné vyzkoušet konzervativní přístup. A i pro ty co se rozhodnou pro operaci je vhodné zhodnotit příčiny a následky. Jinak je možné, že i po operaci se problém po čase vrátí. U nás navrhujeme vložky do bot, které se zaměřují na 1. paprsek chodidla, který má za úkol zlepšit hybnost. Máme k dispozici řadu individuálních nebo silikonových korektorů, které jsou celkem i příjemné, popř. bandáže či tejpy. Věřím, že společně je možné najít pro Vás přijatelné řešení.

 

  • Co je to plochá noha? Pod plochou nohou si představím takový „koláč“. Placku, vbočené  kotníky, žádný oblouček  v podélné klenbě.  Úplně plochou nohu má málokdo. Je to takový zavádějící pojem. Máme 2 – klenby příčnou a podélnou. Spíše bývá snížená příčná klenba nebo podélná. Někdo má naopak vysoké chodidlo a problém s přední částí chodidla. Například mohou být 2 lidé co mají úplně stejný snímek chodidel, stejný věk i váhu, ale jeden může mít večer po práci velké bolesti zad a druhý nic. V podologii nejsou jednoduché odpovědi na vše.

 

  • Co když budu mít nohu úplně v pořádku?  Tak Vás rádi pochválíme a můžeme společně probrat cvičení na zlepšení citlivosti chodidla. Nebo zbylý čas nahradíme masáží chodidel, ta je vždy příjemná. V případě kdy máte další povinnosti, je možné prostě vyšetření zkrátit například na 20 min konzultaci. Je to na Vás.

 

  • Máte další otázky? Napište nám, rádi Vám odpovíme. Kontakt na nás je: petraklikova@hilarion.cz