Naše služby

Detailní podologické vyšetření

Konzultace zahrnuje:

Počítačový snímek chodidla, porovnání s ideálním snímkem chodidla, interpretace snímku, kontrola stavu nehtů a pokožky, postavení prstců na nohou, postavení pat. Následuje konzultace zadání od klienta a doporučení dalšího postupu.
Délka trvání: 60 min  / 1290 Kč
Více se o detailním podologickém vyšetření dočtete na našem blogu. Článek se jmenuje: „Detailní podologické vyšetření – naše nejoblíbenější služba.“
Vyslechneme si přání klienta, co jej k nám přivádí a zjistíme, čeho by si přál dosáhnout. Uděláme počítačový snímek chodidla, interpretujeme snímek. Zkontrolujeme stereotyp obouvání. Nastavíme individuální plán pro zlepšení stavu. Je možno nechat si zhotovit individuální nebo upravitelné stélky do bot. Navrhneme cvičení, doporučíme cvičební pomůcky, vysvětlíme si příčiny a následky.

Možné doplňkové služby:

  • Přístrojová pedikúra
  • 30 min masáž chodidel

 

Další návštěva:

V případě nastavení individuálního cvičebního a domácího plánu doporučujeme následně kontrolu za 6-8 týdnů.
V případě, kdy klient žádá pouze vložky do bot, a není to aktivní sportovec,  stačí další návštěva za 1 – 1,5 roku.
U aktivních sportovců, doporučujeme vložky do bot obměňovat co 6 – 12 měsíců max.

Spolupracujeme:

Často odhalíme daleko širší problematiku. Umíme velice účinně pomocí vložek do bot, či odhalení příčiny bolesti pomoci od bolesti a zlepšit kvalitu vašeho běžného života. V případě, kdy zjistíme přesah, širší problematiku, doporučíme vám naše spolupracující lékaře z oboru ortopedie, chirurgie, dermatovenerologie, diabetologie, fyzioterapie aj.

Často se nás ptáte:

  • Mám hallux valgus / vbočený palec, musím na operaci? Operace je řešení, nicméně do jistého stádia je vhodné vyzkoušet konzervativní přístup. A i pro ty co se rozhodnou pro operaci je vhodné zhodnotit, příčiny a následky. Jinak je možné, že i po operaci, se problém po čase vrátí. U nás navrhujeme vložky do bot, které se zaměřují na 1. paprsek chodidla, jež má za úkol zlepšit hybnost. Máme k dispozici mnohé a i docela příjemné individuální, nebo silikonové korektory, bandáže, tejpy. Věřím, že společně je možné najít pro vás přijatelné řešení.

 

  • Co je to plochá noha? Pod plochou nohou si představím takový „koláč“. Placku, vbočené  kotníky, žádný oblouček  v podélné klenbě.  Úplně plochou nohu má málo kdo. Je to takový zavádějící pojem. Máme 2 – klenby příčnou a podélnou. Spíše bývá snížená příčná klenba, nebo podélná. Někdo má naopak vysoké chodidlo a problém s přední částí chodidla. Například mohou být 2 lidé, co mají úplně stejný snímek chodidel, stejný věk i váhu. Ale jeden bude mít třeba večer po práci veliké bolesti zad a druhý nic. V podologii nejsou jednoduché odpovědi na vše.

 

  • Co když budu mít nohu úplně v pořádku?  Tak vás rádi pochválíme a můžeme společně probrat cvičení na zlepšení citlivosti chodidla. Nebo zbylý čas nahradíme masáží chodidel, ta je vždy příjemná. V případě, kdy máte další povinnosti, je možné prostě vyšetření zkrátit například na 20 min konzultaci. Je to na vás.

 

  • Máte další otázky? Napiště nám, rádi vám odpovíme. Kontakt na nás je: petraklikova@hilarion.cz