Single post

Miminka a podologie? Ano, řešíme zarostlé nehty už od nejútlejšího věku.

 

Se zarostlým nehtem, jsme se u miminek setkali, bohužel ne jen jednou. Náš nejmladší klient měl 2 měsíce.

Postup ošetření:
  • Prst vydezinfikujeme
  • Opatrně odstraníme zarůstající část, aby se ulevilo postranním valům a rána se mohla začít hojit
  • Aplikujeme tamponádu
  • Náplastí odtáhneme postranní val.
  • Sterilní a jednotlivě balené nástroje jsou zaručeny.

Následné proběhne instruktáž rodičů, jak má probíhat domácí péče.

Zajímá Vás správná péče o nehty na nohou u miminek?

Nestříhejte miminkům nehty na nohou příliš brzy, ani příliš do hloubky postranních valů. Okraj nehtu má být vždy viditelný. Nedávejte jim těsné dupačky, ponožky nebo punčocháče.

V případě, že máte pocit, že nehet zarůstá, je vhodné, prst začít masírovat a odtahovat postranní val od nehtu. Aplikovat náplasti SPOFAPLAST 3M pro odtažení valu od nehtu. Je to náplast na cívce se silným lepidlem.

Dítě do 3 let. Od kdy začít pozorovat otisk chodidla dítěte?

Pokud neurčí lékař jinak, do tří let nemusíte mít starosti, za předpokladu, že se Vám pohybový vývoj a pohybové návyky vašeho dítěte zdají v pořádku. Jestli se vám cokoliv nezdá, včas vyhledejte svého lékaře, ortopeda nebo podologa pro konzultaci.

Dítě ve věku od 3 let a starší

Od 3 let, se doporučuje jen z informačního hlediska sledovat vývoj chodidla. Nechte si udělat krátký kontrolní snímek a v případě nesprávného držení těla včas zahrnout do běžného života kontrolu pohybových návyků. Je to něco podobného jako: „Nehrb se, narovnej záda.“ 🙂

Doporučení

Nedávejte dětem moc těsné punčocháče – mění tonus svalů, ponožky, dupačky. Botičky děti do doby dokud nechodí nepotřebují. V zimě jim raději dejte kombinézu a přikryjte je dekou.

To že jsou nohy trochu chladné nevadí, děťátko se otužuje. Ale ledová a spocená noha již není v pořádku. Jakmile to počasí dovolí, nechávejte miminko co nejvíce nahaté, ideálně bez plínky. Miminko noste na těle, potřebuje cítit vaše bezpečné objetí a když je unavené, nechte jej odpočinout. Nedělejte rychlé pohyby, vše ať probíhá v klidu.

Ptáte se proč se u miminek zmiňuji o oblékání, o manipulaci s miminkem? Obuv, pohybové návyky z dětství se přenášejí do dospělosti. Dnes a denně se potýkáme s dospělými lidmi, kteří mají různé problémy s chodidly a pohybovým aparátem. Omezuje je to v běžném životě, nemohou si tolika užívat a někteří jsou díky tomu i sociálně izolováni. V rámci prevence a preventivní medicíny je tedy mým posláním vám dát informace o tom, že jaké budou naše další generace na těle a na duši je jen a jen v našich rukou. Čím více se budeme řídit naším vnitřním kompasem, tím lépe se nám všem bude dařit 🙂

Leave a Comment