Single post

akne vulgrais

Role mikrojehličkování při ošetřování acne vulgaris a dalších stavech pokožky

Akné není život ohrožující stav, ale poškození, které působí na sebeúctu a sebevědomí člověka, lze považovat za závažné, zvláště pokud je ignorujeme. Co je více frustrující než akné, jsou jizvy, které po sobě zanechává. Zjizvení je produktem cystického akné nebo ze záměrného vymačkání zanícené kůže. I když je cystické akné nebo akné vulgaris vyřešeno, jizvy, které po sobě zanechávají, přetrvávají mnoho let.

Pokud žádný z těchto volně prodejných produktů účinně nepůsobil při snižování výskytu akné, možná budete chtít vyzkoušet mikrojehličkování. Úkon prováděný specialistou na péči o pleť vám pomůže vyřešit akné a jizvy, které po sobě zanechávají.

Jaké typy jizev jsou ošetřeny mikrojehličkováním?

Microneedling (mikrojehličkování) používá kožní pera, jako je Dermapen 4, k vytváření mikro-úrazů na pokožce. Proces vytváření malých vpichů vybízí pokožku k uvolňování sloučenin, které napomáhají účinnému hojení. Kolagen a elastin jsou dvě z nejdůležitějších sloučenin, které se vyrábějí v důsledku procesu mikrojehličkování.

Jizvy po cystickém akné nebo akné vulgaris nejsou jediným stavem kůže, který lze léčit pomocí mikrojehličkování. Tady jsou další typy kožních problémů, které jsou spravovány a ošetřovány tak, aby vytvářely viditelné výsledky bez pravidelných relací mikrojehličkování:

 • Spáleniny a  jizvy
 • Melasma / pigmentace
 • Chirurgické jizvy
 • Poškození sluncem
 • Strie
 • Zvětšené póry
 • Ztráta vlasů
 • Pokleslá kůže
 • Známky předčasného stárnutí, jako jsou vrásky a jemné linie

Existují vedlejší účinky při použití mikrojehličkování?

U klientů poprvé očekávejte po zákroku drobné vedlejší účinky. Zčervenání a záněty jsou častými nežádoucími účinky po zákroku, ale obvykle ustoupí po několika dnech.

Jedním z hlavních prodejních výhod mikrojehličkování je, že není nutná izolace a větší míra omezení. Klienti mohou pokračovat ve svých obvyklých činnostech. Existují však pokyny, které musíte dodržet, abyste zajistili nejlepší výsledky a aby se vaše pokožka nepoškodila vnějšími stresory po mikrojehličkování.

 • Zabraňte přímému kontaktu se sluncem. Nezapomeňte použít opalovací krém s odpovídajícím SPF. Pokožka je vysoce citlivá po jakémkoli typu invazivní kožní procedury, i když minimálně invazivní. Noste čepici nebo čepici, abyste svou pokožku dále chránili před ostrými UV paprsky slunce.
 • Nepoužívejte exfolianty a produkty péče o pleť na bázi alkoholu. Po mikrojehličkování je pokožka zraněná a bude potřebovat čas na uzdravení. Používání exfoliantů způsobí nerovnoměrnější propíchnutí a / nebo poškození, které může mít za následek delší dobu hojení a nepříznivé účinky.

Abyste se těmto problémům vyhnuli po relaci mikrojehličkování, důrazně doporučujeme používat doporučené produkty z řady DP Dermaceuticals. Tyto základy péče o pleť jsou formulovány tak, aby podporovaly účinky microneedlingu na pokožku. Většinou jde o domácí produkty péče o pleť, které můžete denně používat k vyživování pokožky, ochraně před povětrnostními vlivy a podpoře doplňování vitamínů a minerálů přímo na kůži.

Chceš, aby ti otravné akné zmizelo z tváře? Objednejte se na ošetření ještě dnes on-line, nebo na telefonním čísle +420 732 882 790.

Leave a Comment