Single post

Co mate vědět před ošetřením mikrojehličkování

Mikrojehličkování – doporučujeme přečíst před ošetřením

Jste ochotni si nechat jehly propíchnout obličej za účelem zlepšení stavu pleti? Může to znít protichůdně, ale poranění pokožky může mít za následek hladší, pevnější a mladší vzhled Vaší pokožky! Pokud jste hledali způsob, jak konečně docílit omlazení pleti, představíme Vám nyní zázraky mikrojehličkování!

Co je Micro-Needling?

Prostředek používaný k rozbíjení staré tkáně jizev a stimulaci kožních buněk k proliferaci. Toto má za následek vytvoření nových tkáňových vrstev elastinových a kolagenových vláken a také lepší zásobení krví.

Jak to funguje?

Zařízení jemně klouže po pokožce, proniká vrstvami kůže nejblíže k povrchu, do hloubky až 2,5 mm a vytváří četná drobná poranění jehlou. Tato terapie povzbuzuje tělo k reakci vytvářením nových kolagenových a elastinových vláken. Pleť reaguje, plisuje a zesiluje, čímž snižuje výskyt jizev, vrásek a jemných linek.

Jaké podmínky zachází mikropichlování? 

  • Redukuje projevy akné
  • Chirurgické jizvy
  • Jemné linky a vrásky
  • zlepšuje vzhled strií
  • Pigmentace
  • Redukce rozšířených pórů
  • Zlepšuje kvalitu a zpevňuje strukturu kůže
  • Keloidní jizvy
  • Zlepšuje vzhled znetvořujících jizev po operacích, nehodách nebo akné

Co mohu od postupu očekávat?

Kůže je vyčištěna, dezinfikována, pro lepší výsledky používáme pro stimulaci během procedury produkt stimulující kolagen, jako je kyselina hyaluronová, sérum vitaminu C nebo zesvětlovač pokožky. K mikrojehličkování se použije Dermapen 4 pero se sterilní jednorázovou špičkou s 16-ti mikrojehličkami. Mikrojehličkování se zvýší absorpce produktů. Po ošetření se aplikuje uklidňující sérum vitaminu C a maska s kyselinou hyaluronovou se používají k hydrataci, léčbě a ochraně pokožky.

Jak se mám o pleť následně starat? 

Někdy. U většiny lidí dojde k mírnému zarudnutí a možnému otoku. Stejným způsobem se můžete cítit i při mírném spálení sluncem. Účinky mohou trvat 24-48 hodin a může dojít k přesnému krvácení a / nebo tvorbě modřin. Během několika dnů až několika týdnů si všimnete hladšího, jasnějšího a zářivějšího vzhledu, avšak plné účinky léčby se dostaví až o několik měsíců později. Ideální je 24 hodin od ošetření se nemá pokožka namočit vodou.

Jaké mají být intervaly mezi jednotlivými ošetřeními?

Zánětlivá reakce kůže je extrémně krátká a během několika hodin významně mizí od zarudnutí do růžova, které může trvat 12 až 48 hodin. Aby se snížilo viditelné zarudnutí, doporučujeme po zákroku kyselinu hyaluronovou a chránit pokožku sluneční clonou na bázi zinku. Po proceduře lze použít minerální make-up.

Existují nějaká rizika?

Drobné píchací kanály se uzavírají během jedné hodiny a protože se zákrok provádí za velice přísných hygienických podmínek, je pravděpodobnost výskytu infekce extrémně nízká.

Kolik ošetření potřebuji a jak často?

Mikrojehličkování lze bezpečně opakovat každých 4–6 týdnů, dokud nedosáhnete požadovaných výsledků. Pro indukci kolagenu doporučujeme začít s 3 ošetřeními, ale s minimálním časovým odstupem 4 až 6 týdnů mezi ošetřeními. Pro redukci jizev se doporučuje průměrně 3 až 6 ošetření. Počet požadovaných ošetření bude záviset na tom, jak každý jednotlivec reaguje na ošetření, a na rozsahu poškození na začátku.  Mikrojehličkování lze použít na všechny části kůže na těle (krk, dekolt, paže, nohy atd.). Většina lidí začne vidět výsledky hned po první schůzce.

Lze mikro jehlu provádět u všech typů a barev pleti?

Absolutně. Je to bezpečné a efektivní pro všechny typy a barvy pleti. Neexistuje žádné riziko pozánětlivé hyperpigmentace.

Jaké jsou vedlejší účinky?

Procedura prakticky nemá žádné negativní vedlejší účinky. Žádný z nich nebyl hlášen u více než 150 000 postupů prováděných po celém světě.

 

Co se děje během mikrojehličkování?

V průběhu našeho ošetření – mikrojehličkování propichuje pleť originální pero Dermapen 4, které má pro každého klienta sterilní balení jednorázových mikroskopických jehel. Výsledkem je pleť s mikro-úrazy, jež spouští řadu hojivých procesů, které nakonec produkují kolagen a elastin. Kolagen a elastin jsou proteinová vlákna, která dodávají pokožce její pevné a elastické vlastnosti.

Microneedling řeší nesčetné množství kožních problémů od vrásek a jemných linek až po hyperpigmentaci a strie. Používá se také k udržení pokožky hladké a bez skvrn v rámci prevence.

 

Funguje mikrojehličkování?

Ano! Je zásadní si uvědomit, že microneedling je zákrok, který mají provádět pouze licencovaní a vyškolení odborníci na péči o pleť. Při opakovaných ošetření mikrojehličkováním se zlepšuje také schopnost pokožky absorbovat živiny z produktů péče o pleť, což vede k dobře vyživované pokožce.

Nejpopulárnějším používáním mikrojehličkování u mužů a žen je redukce jizev a strií. Hluboké jizvy a tmavé strie snižují vzhled, protože kolagen a elastin pomalu zabírají poškozené oblasti pokožky.

Mikrojehličkování se také používá při minimalizaci rozšířených pórů. Pravidelné ošetření mikrojehličkováním vyhlazuje a vyrovnává tón pleti.

Je mikrojehličkování bolestivé?

Ošetření proškoleným terapeutem by nemělo být výrazně bolestivé. Při absolvování mikrojehličkování můžete cítit minimální až žádnou bolest.

Objednejte se na ošetření ještě dnes on-line, nebo na telefonním čísle +420 732 882 790.

 

Zdroj: www.dermapenworld.com

Leave a Comment