Single post

Lokální anestetikum – ano či ne?

Microneedling je revoluční a nová terapeutická technika, která se široce využívá v dermatologii, estetické a omlazující medicíně. Mikrojehličkování, známé také jako terapie indukující kolagen, zahrnují opakované propichování kůže pomocí speciálně ošetřených a sterilizovaných mikrojehel, určených k jednorázovém použití. Microneedling (mikrojehličkování) zaznamenal výhody ve zvrácení známek stárnutí – zejména u vrásek, jizev a celkového vzhledu pokožky, což jí poskytlo mladistvou nevázanost.

Dermapen 4 je vzrušujícím průlomem v budoucnosti microneedlingu. Toto zařízení nastavuje nový standard a měřítko, které přináší špičku v pokročilém a inovativním mikrojehličkování s nepřekonatelnou jistotou, službami a vynikajícími výsledky klientů.  Dermapen 4 je nejméně bolestivé zařízení pro mikrojehličkování na trhu. Nedoporučujeme používat lokální anestetikum, protože je tak pohodlné! V případě, že Váš terapeut používá Dermapen SPRÁVNĚ, dle protokolu Dermapenworld a aplikuje ty správné prostředky po ošetření (tj. masky DP Dermaceuticals Hyla Active Masks), ošetření skončí dříve, než se nadějete.

Pokud si nejste jisti, jestli se necítíte dobře, když nepoužíváte znecitlivující krém, přečtěte si níže všechny informace týkající se místní lokální anestetiky. A až se budete cítit připraveni objednat si schůzku k absolvování léčby přípravkem Dermapen, objednejte se na ošetření ještě dnes on-line, nebo na telefonním čísle +420 732 882 790.

Jaká je role lokálního anestetika (TLA)

Topické lokální anestetikum je forma terapie, která vede k povrchové ztrátě citlivosti na kůži, kde je přímo aplikována. Na rozdíl od lokální anestézie nevyžaduje aplikace přípravku bolestivé injekce a místně se aplikuje na kůži sprejem, gelem, krémem nebo mastí. Topické lokální anestetikum funguje tak, že reverzibilně blokuje nervové vedení nervových buněk v dermis kůže. Narušuje propustnost nervových buněk pro sodík, snižuje depolarizaci a následně brání schopnosti nervových buněk generovat akční potenciál.

Přestože má lokální anestetikum své zásluhy v oblasti zdravotní péče – od úlevy od bolesti u dětí, které vyžadují krevní testy, až po znecitlivění očí při odstraňování cizího tělesa a znecitlivění dásní během zubních zákroků, není to zbaveno nežádoucích účinků.

 

Nežádoucí účinky anestetika

Bylo hlášeno, že TLA způsobuje pálení nebo píchání v místě podání a může dokonce vést k systémové toxicitě, pokud se používá v nadměrném množství. Mezi příznaky systémové toxicity patří agitovanost, zvýšený krevní tlak, poruchy srdečního rytmu a záškuby svalů. TLA může také vést k lokalizované alergické reakci nebo rozšířené anafylaxi, která může být smrtelná. Tyto nepříznivé účinky podtrhují důležitost uvážlivého a pečlivého používání TLA.

 

Je TLA v Microneedlingu zásadní?

Ačkoli mnoho estetických a omlazovacích lékařských klinik se zasazuje o použití TLA během mikrojehličkování, aby se maximalizoval komfort pacienta a zajistila zcela bezbolestná zkušenost, dostupné důkazy nepodporují jeho roli při maximalizaci účinnosti postupu. Nedávná studie z roku 2017 skutečně ukázala, že mikrojehličkování u pacientů se striemi byly bezpečné a účinné bez TLA. Vědci dokonce provedli biopsii cílových oblastí pokožky a zjistili, že došlo ke zvýšené kvalitě a množství kolagenových a elastinových vláken. Ačkoli nebyla použita TLA, pacienti stále dobře snášeli tento postup.

Toto pozorování se ve skutečnosti neomezuje pouze na pokožku obličeje. Další studie z roku 2014 ukázala, že microneedling v oblasti pokožky hlavy pro vypadávání vlasů vedl k významnému zlepšení bez použití TLA, což dále podporuje představu, že TLA jednoduše nezlepšuje účinnost microneedlingu.

 

Microneedling - ke znecitlivění nebo ke znecitlivění obrazu od Dermapen World

 

Jak TLA ovlivňuje syntézu kolagenu?

Studie ukazují, že TLA může dokonce bránit šíření a syntéze kolagenu. V roce 2017 vědci z Washingtonské univerzity zjistili, že lidokain a mepivakain – běžně používaná lokální anestetika, inhibují procesy související s opravou kůže ve fibroblastech lidské kůže (specializované buňky, které produkují a ukládají kolagen).

Závěrem lze říci, že i když TLA může zajistit zcela bezbolestný postup, je spojen s množstvím potenciálně nebezpečných vedlejších účinků, nezlepšuje účinnost mikroihly a může dokonce negativně ovlivnit výsledky.

 

Objednejte se na ošetření ještě dnes on-line, nebo na telefonním čísle +420 732 882 790.

 

Zdroje:

  1. Iriarte, C., et al., Review of applications of microneedling in dermatology. Clinical, cosmetic and investigational dermatology, 2017. 10 : p. 289-298.
  2. Kumar, M., R. Chawla, and M. Goyal, Topical anesthesia. Journal of anaesthesiology, clinical pharmacology, 2015. 31(4): p. 450-456.
  3. Casabona, G. and P. Marchese, Calcium Hydroxylapatite Combined with Microneedling and Ascorbic Acid is Effective for Treating Stretch Marks. Plastic and reconstructive surgery. Global open, 2017. 5(9): p. e1474-e1474.
  4. Chandrashekar, B., V. Yepuri, and V. Mysore, Alopecia areata-successful outcome with microneedling and triamcinolone acetonide. Journal of cutaneous and aesthetic surgery, 2014. 7(1): p. 63-64.
  5. Bentov, I., et al., Lidocaine Impairs Proliferative and Biosynthetic Functions of Aged Human Dermal Fibroblasts. Anesthesia and analgesia, 2016. 123(3): p. 616-623.
  6. www.dermapenworldcom

Leave a Comment